top of page

Wellness & Spa

Na mieste, kde vyviera 6 minerálnych prameňov, kde má voda moc trvalo pretvárať prírodu a liečiť, je oddych len začiatok. Zažite regeneračný pobyt vytvorený na základe kúpeľnej tradície siahajúcej až do roku 1595.

Podivuhodná voda

"Veľaznalý skúmateľ prírody Plinius zaznamenal nám v svojich spisoch, že ani v jednej z oblastí prírody niet väčších podivuhodností ako vo vode. Do končín Panónie náleží kraj, ktorý susedí s Karpatským horstvom a k Poľsku prilieha, všeobecne ho nazývajú Spiš. Kraj je to vychýrený nielen tým, že sa v ňom urodí všetko, čo treba k živobytiu, ale aj svojimi neobyčajnými vodami. Sú tam také, čo svojimi silami nielen železo rozkladajú, ale aj také, čo ho menia na meď a iné tvrdnú na kameň."

 

Juraj Wernher, De admirandis Hungariae aquis hypomnemation, rok 1551

Vyvierajúce pramene sú bohaté na obsah minerálnych látok s preukázateľnými liečivými účinkami. Medzi 6 prameňmi sú hydrouhličitanovo-síranové, vápenato-horčíkové a uhličité.  Všetky sú hodnotnou súčasťou lekárskej balneológie najmä kvôli významným uvoľňujúcim, vazodilatačným a regeneračným účinkom na tkanivá. V spojení s tepelnou a manuálnou terapiou tvoria koncept, ktorého hlavnými benefitmi je hlboké uvoľnenie, prekrvenie a preukázateľná regenerácia.
 

Rezervácia liečebných procedúr

Rezervujte si masáže a liečebné procedúry v našom Wellness centre. 

Všetky terapie sú dostupné aj pre neubytovaných hostí.

Ďakujeme. Rezerváciu potvrdíme telefonicky.
bottom of page